hledat
E-shop Online Offline Po-Pá: 06:30 - 15:30

Online Offline +420 724 844 471

Prodejna Online Offline Po-Pá: 08:00 - 17:00 So: 08:00 - 12:00

Online Offline +420 727 895 291

V nákupním košíku zatím žádný autodoplněk nemáte.
Zobrazit katalog

Specialista  na autodoplňky v  Ostravě

E-shop Online Offline Po-Pá: 06:30 - 15:30

Online Offline +420 724 844 471

Prodejna Online Offline Po-Pá: 08:00 - 17:00 So: 08:00 - 12:00

Online Offline +420 727 895 291

Stěrače Bosch Peugeot 807 (2005 - 2014) 650 + 650 mm Aerotwin AR651S

Sada stěračů Bosch Aerotwin Peugeot 807 [V2] (08/2005 - 06/2014) - sada 650 + 650 mm

Layer 1
1 - 5 dnů (zbývá 1 kus) (zbývají 2 kusy) (zbývají 3 kusy) (zbývají 4 kusy) (zbývá 5 kusů)

Doprava zdarma v ČR nad 1999 Kč

840 Kč

Popis:

Sada přesných stěračů pro vozy Peugeot 807 od firmy Bosch.

Určeno pro vozy: Peugeot 807 [V2] (08/2005 - 06/2014)

Rozměry stěračů: 650 + 650 mm

Uchycení stěrače: na klasický hák

Přednosti stěračů:

 • německá ověřená kvalita BOSCH
 • vítěz testů stěračů - hodnocení 1.5 (0.6 - 1.5 velmi dobré)
 • pružné tělo stěrače s perfektním přítlakem
 • kvalitní stírací břity
 • delší životnost ve srovnání s běžnými stěrači
 • bezraménková pružná lišta ze speciální oceli
 • díky konstrukci nedochází k zamrzání čepů jako u běžných stěračů
 • zajišťují bezpečný výhled z vozu
 • perfektně stírají i při větších rychlostech
 • mají nízký aerodynamický odpor a nižší hlučnost
 • špičková kvalita, nejlepší stěrače na trhu

 

Uvedená cena: za 2 ks stěračů

Test stěračů serveru autoidnes.cz najdete zde

Úspěch systému Aerotwin je založen především na užitných vlastnostech. Místo třmenového systému s kloubovými částmi se nový bezkloubový stírač skládá z jednodílného pryžového profilu s integrovaným spoilerem. Dvě pružné lišty rozdělují přítlačný tlak rovnoměrně po celé délce stírátka. Tím se zvyšuje účinek stírání při vyšších rychlostech jízdy. V porovnání s třmenovým systémem má systém Aerotwin pouze poloviční výšku. Plochá konstrukce zlepšuje aerodynamiku stírátka a výrazně snižuje aerodynamický hluk. Kromě toho nový systém méně ovlivňuje výhled z vozidla během stírání. Plochá raménka stěračů jsou navíc v klidové poloze skryta za kapotou motoru.

V aktuálním testu stěračů ADAC, který zveřejnil automobilový klub na své internetové stránce, zazářil Bosch Aerotwin ve všech disciplínách jako jednoznačný vítěz testu. Jako jediný stěrač dosáhl Aerotwin celkovou známku „velmi dobrý“. Vedle pěti bezkloubových stěračů, tzv. plochých lišt nebo Aero-stěračů, bylo testováno také pět stěračů se třmeny, které „jsou podle analýzy trhu relevantními a zajímavými značkami stěračů“. Na VW Golf IV byla testována montáž na vozidle a především také kvalita stírání jak za letních +20 °C, tak také za zimních -8 °C. Stěrače přitom musely prokazovat svoji kvalitu v novém stavu, při zkoušce po opotřebení a také po umělém slunečním ozáření.

Chování stěračů při různých teplotách
Při všech zkouškách, jak při plusových, tak také při minusových teplotách, se stěrače Bosch Aerotwin dokázaly jasně prosadit vůči konkurenci, což jednoznačně vyjádřili testovací pracovníci ADAC. Nejlepší výsledky dosáhly nejmodernější bezkloubové stěrače.

Montáž stěračů Bosch Aerotwin
Známku „velmi dobrý“ dostaly Aerotwin nejen za vynikající výsledky při stírání po dobu velmi dlouhé životnosti. Také za montáž na vozidlo a za upevnění stíracího ramínka dostaly stěrače Bosch známku 1. Montáž stěračů na vozidlo je často problémem, na který si stěžovali testovací pracovníci ADAC a požadovali „uživatelsky příjemné a jednotné spojovací prvky mezi ramínkem stěrače a stírací lištou“. Pomocí univerzálního adaptéru „Multi-Clip“ pro Aerotwin Bosch tyto požadavky již splňuje. Nově na stěrači předem namontovaný adaptér je vhodný pro nejrůznější typy stíracích ramínek nejdůležitějších konstrukčních řad osobních vozidel na evropském trhu. Bosch kromě toho nabízí stěrače Aerotwin také pro starší vozy.

Materiály a stírací výkon stěračů
Vynikající výsledky stírání dosahují stěrače Bosch Aerotwin také na míru přizpůsobenou pružinovou lištu, která se dokáže optimálně tvarově přizpůsobit zaoblení předního skla. S takto dosaženým rovnoměrným přítlačným tlakem dosahují Aerotwin v každém bodě na předním skle perfektní stírací výkon. Aerodynamický profil kromě toho zajišťuje, aby se stěrače nezvedaly ani při vysokých rychlostech jízdy a kromě toho aby způsobovaly co nejnižší hluk způsobený proudícím vzduchem. Pryž stírací lišty s flexibilním hřbetem, s hranou odolnou vůči opotřebení a s potahem zaručujícím lehký chod, je velmi náročně konstruována. Při použití vysoce odolné pryže a za dodržení rovnoměrného rozložení na předním skle dosahují stěrače Bosch Aerotwin mimořádně dlouhé životnosti.

Závěry testů
Při koupi stěračů se vyplatí dbát na kvalitu a zaplatit za ni také o trochu více. Celkově se totiž kvalitnější a trochu dražší produkty v testu ukázaly jako cenově výhodnější. Kromě toho by měli řidiči sáhnout po modernějších stěračích s plochou lištou, protože vydrží déle poskytovat lepší stírací výkon.

 

Rady a návody k produktu: